Surowe konsekwencje dla motocyklisty za rażącą prędkość i zużyte ogumienie

21-latek rozpoczął sezon zatrzymaniem uprawnień oraz wysokim mandatem za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Ponadto po kontroli stanu opon był kolejny mandat i zatrzymany dowód rejestracyjny.

Weekendowe działania „Motocykl” skupiały się na bezpieczeństwie miłośników jednośladów oraz rygorystycznym egzekwowaniu nowych limitów prędkości. Policjanci zwracali również szczególną uwagę na wykonywanie niebezpiecznych manewrów i nadmierny hałas. Funkcjonariusze skontrolowali blisko 20 motocyklistów.

Jednym z zatrzymanych był 21-letni mieszkaniec Warszawy, który poruszał się w Trzepowie z prędkością 106 km/h, mimo że w tym miejscu obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące, otrzymał mandat w wysokości 1500 zł oraz 13 punktów karnych. Jak się okazało, motocyklem w ogóle nie powinien się poruszać, z uwagi na zużyty bieżnik opon, co skutkowało kolejnym mandatem – w kwocie 100 zł, oraz zatrzymanym dowodem rejestracyjnym.

Policja przypomina, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Brawura za kierownicą może kosztować życie – zarówno kierującego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze apelują do kierowców o dbanie o stan techniczny pojazdów i wymagane właściwe ogumienie, podkreślając, że opony to jedyny punkt styku pojazdu z nawierzchnią, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo jazdy i drogę hamowania!

Autor: kom. Milena Kopczyńska/BM

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO